شبکه

رک شبکه چیست؟

رک شبکه چیست؟
۰
(۰)
image_pdfدانلود به صورت pdf

رک شبکه چیست؟

رک شبکه چیست رک شبکه یک تجهیزات فیزیکی است که برای نگهداری و سازماندهی تجهیزات مختلف شبکه، مانند سرورها، سوئیچ‌ها، روترها، فایروال‌ها، تجهیزات امنیتی و دیگر دستگاه‌های شبکه به کار می‌رود. این تجهیزات اغلب در دیتا سنترها، مراکز داده یا اتاق‌های سرور نصب می‌شوند. رک‌ها به صورت یک قفسه عمودی با اندازه استاندارد (معمولاً ۱U به ارتفاع ۴۴٫۴۵ میلیمتر) طراحی شده‌اند که به مدیران شبکه اجازه می‌دهد تا تجهیزات را به صورت مرتب و کم‌جا قرار دهند.

رک‌های شبکه به طور معمول دارای ریل‌ها یا قفسه‌های قابل تنظیم هستند که به مدیران این امکان را می‌دهد تا تجهیزات را با انعطاف بیشتری نصب کنند. همچنین، رک‌ها معمولاً از سیستم‌های مدیریت کابل‌ها، وسایل خنثی‌سازی حرارت، و فن‌های خنک‌کننده برخوردار هستند تا تجهیزات بهینه‌تری از نظر انرژی و حرارت داشته باشند.

استفاده از رک‌ها برای سازماندهی تجهیزات شبکه و سرورها بهبود امنیت، مدیریت، کارایی و استفاده بهینه از فضای فیزیکی را فراهم می‌کند. همچنین، با توجه به نیازهای متغیر شبکه‌ها، رک‌هایی با اندازه‌ها و ویژگی‌های متفاوت موجود هستند تا به انواع شبکه‌ها و تجهیزات مختلف پاسخ دهند.

رک شبکه

مزایای رک شبکه

رک های شبک مزایای زیادی دارند، در اینجا برخی از رایج‌ترین دلایلی که مراکز داده و اتاق‌های سرور امروزی برای تجهیزات شبکه خود از رک های شبکه انتخاب می‌کنند آورده شده است.

دسترسی و سازماندهی بهتر:

۰
(۰)
image_pdfدانلود به صورت pdf

چه برای ردیابی یک مشکل یا به روز رسانی تجهیزات موجود باشد و یا زمانی که سرورهای شما به راحتی در دسترس هستند و در یک مکان قرار دارند، باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. به‌علاوه، با سازمان‌دهی و کنار هم بودن همه سیم‌ها، کابل‌ها و سایر کانکتورها، تعمیر و نگهداری و عیب‌یابی را بسیار کارآمدتر می‌کند.

این مقاله چه مقدار به شما کمک کرد

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز میدهید

مطالعه :  پچ پنل PoE چیست

بهبود جریان هوا:

۰
(۰)
image_pdfدانلود به صورت pdf

دلیل شماره یک استفاده از رک های شبکه به توانایی آنها در نگه داشتن تجهیزات به طور مساوی بدون ایجاد مانع در جریان هوا مربوط می شود. برخی از رک های شبکه با توجه به نوع طراحی و مشبک بودن ورقه ها جریان هوا را بخوبی از خود عبور داده و باعث خنک نگه داشتن تجهیزات شبکه  و سرور ها می شوند

مطالعه :  پچ پنل PoE چیست

این مقاله چه مقدار به شما کمک کرد

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز میدهید

مطالعه :  پچ پنل PoE چیست

افزایش امنیت:

۰
(۰)
image_pdfدانلود به صورت pdf

با توجه به اینکه تجهیزات شبکه، تجهیزات گران و همچنین امنیت فیزیکی و امنیت داده های تجهیزات آنها برای مسئولان شبکه مهم می باشد، نباید تجهیزات شبکه و سرور ها در دسترس افراد غیر مجاز و هکر ها باشد، تجمیع تجهیزات در رک شبکه و دارا بودن قفل برای مسئولان شبکه مهم است و از این مورد جلوگیری میکند.

این مقاله چه مقدار به شما کمک کرد

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز میدهید

مطالعه :  پچ پنل PoE چیست

اگر به دنبال رک شبکه برای سرور و تجهیزات شبکه هستید، به جای درستی آمده اید. ما طیف گسترده ای از رک های سرور و رک های شبکه با توجه به قیمت رک ها با کیفیت عالی ارائه می دهیم. ما در خط تولید که تحت نظارت دقیق توسط کارشناسان ذبده می باشد دائماً در تماس نزدیک با سازنده هستیم و سالی دو بار شخصاً از کارخانه بازدید می کنیم تا در مورد خواسته ها و نیازهای خود صحبت کنیم. مزیت داشتن خط تولید خود و نقطه تماس خود با تامین کننده این است که می توانیم استانداردهای کیفیت خود را تضمین کنیم. در نتیجه رک سرور ما مزایای زیادی دارد. در اینجا به ۵ مزیت رک شبکه اشاره می کنیم.

انواع رک شبکه

رک های شبکه به لحاظ نصب به دو نوع تقسیم می شوند:

رک­های ایستاده

رک های ایستاده معمولا در دیتا سنترها یا سازمانهای بزرگ و یا مکانهایی نصب می شوند که تجهیزات شبکه از قبیل سرورها و سوئیچ ها و روترها وپچ پنل های زیادی دارند مورد استفاده قرار میگیرند، رک های شبکه معمولا برای مرتب سازی و نظم دادن به تجهیزات شبکه می باشند، رک های ایستاده تحمل وزن های زیاد را دارند.

مطالعه :  بررسی اینترنت استارلینک

رک­های دیواری

رک­های دیواری معمولا در شرکت های کوچک، سازمان های کوچک یا در سازمان­های بزرگ برای قراردادن تجهیزاتی که نیاز به فضای زیادی  ندارد یا به عنوان رک های طبقات یا فرعی(جهت قرار دادن سوئیچ­های Distribution) برای قراردادن تجهیزات شبکه لازم است مورد استفاده قرار می­گیرد.

لوازم جانبی رک های شبکه ایستاده و دیواری

سینی رک شبکه

سینی رک شبکه

سینی رک به دو صورت ثابت و متحرک ارائه وجود دارد، سینی رک باعث مرتب سازی بعضی از تجهیزاتی می شود که قابلیت پیچ شدن داخل رک شبکه را ندارند یا اصطلاحا رک مونت (Rack mount) نیستند مورد استفاده قرار می گیرد.

پاور ماژول رک شبکه

پاور ماژول رک شبکه

از پاور ماژول برای تامین برق تجهیزات داخل رک شبکه از قبیل سوئیچ، روتر، مودم، سرور و …  استفاده می شود، پاور ماژول ها دارای پورت های متفاوتی می باشند از ۲ پورت تا ۹ پورت موجود می باشند.

مدیریت کابل (Cable Managment)

مدیریت کابل (Cable Managment)

مدیریت کابل یا Cable Managment برای مرتب سازی پچ کرد های شبکه که اتصال بین پچ پنل و سوئیچ را برقرار می­کنند و یا کابل های دیگر مورد استفاده قرار میگیرند.

پیچ و مهره رک شبکه

پیچ و مهره رک شبکه

پیچ و مهره هایی از جنس فلز گالوانیزه داخل رک شبکه قرار داده شده اند که جهت ثابت کردن و نصب تجهیزات شبکه و سرورها مورد استفاده قرار می گیرند.

لایت پنل رک شبکه

لایت پنل رک شبکه

لایت پنل رک شبکه یا چراغ داخل رک باعث تامین روشنایی داخل رک می شود، لایت پنل باعث می شود مواقعی که تجهیزات نیاز به تعمیر و نگهداری دارند روشنایی مورد نیاز را ایجاد کنند.

فن رک شبکه

فن رک شبکه

فن رک شبکه یکی از تجهیزات مهم داخل رک می باشد، فن رک باعث می شود گرمایی که توسط تجهیزات داخل رک می شود توسط فن رک از داخل رک تخلیه شود و تجهیزات خنک بمانند.

بهترین برند رک (Rack) سرور در بازارهای ایران چیست؟

با توجه به استفاده زیاد رک های شبکه در سازمان ها و دیتا سنتر ها یکی از دغدغه های کارشناسان IT کیفیت رک های شبکه می باشد، در بازار تولید کنندگان زیادی در این حوضه ورود کرده اند که به چند مورد از برند های معتبر رک شبکه می پردازیم.

رک آماد سیستم(Amad System)

شرکت آماد سیستم یکی از تولید کننده های برتر و قدیمی تولید رک (Rack) می باشد که انواع گوناگونی از رک های دیواری گرفته تا رک های ایستاده تولید و رک های محیط بیرونی (Outdoor) تولید می نماید.

 

رک شبکه اچ پی آسیا (HPA)

رک شبکه اچ پی آسیا یکی از تولید کننده های قدیمی رک شبکه می باشد، کیفیت رک های شبکه HPA در رده بالایی قرار دارد، این تولید کننده علاوه بر تولید رک های ایستاده و دیواری، رک های مخابراتی، رک های Outdoor  و متعلقات رک شبکه را نیز تولید می کنند، همچنین با توجه تو کیفیت تولید بالای این محصول دارای صادرات نیز می باشد.

رک شبکه اچ پی آی HPi

یکی دیگر از تولید کننده های رک شبکه (Rack) در ایران رک شبکه مارک HPi می باشد، این تولید کننده نیز یکی ار قدیمی ترین و معتبر ترین تولید کننده های رک شبکه در ایران می باشد.

رک تیام شبکه

شرکت تیام شبکه در سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را آغاز نمود و اقدام به تولید رک شبکه نموده است، این برند دارای کیفیت و قیمت مناسب می باشد.

رک پایا سیستم (Paya System)

شرکت پایا سیستم از سال ۱۳۷۰ شروع به فعالیت نمود و یکی از تولید کننده های موفق و با کیفیت رک شبکه می باشد،این شرکت دارای تنوع زیادی در تولید رک های محتلف شبکه می باشد.

راهنمای خرید رک شبکه

خرید رک شبکه آماد سیستم

رک های شبکه آماد سیستم از ۴ یونیت تا ۴۲ یونیت وجود دارد، رک آماد سیستم دارای انواع عمق از ۶۰ تا ۸۰ می باشد، رک ایستادده شبکه آماد سیستم دارای ۴ عدد چرخ رک، قفل سوئیچی و پنل ۲ تیکه از طرفین می باشد.

خرید رک اچ پی آسیا HPA

رک های شبکه اچ پی آسیا دارای تنوع زیادی می باشد، رک ۲۲ یونیت اچ پی آسیا دارای چهار عدد چرخ، درب جلو فریم شیشه، درب پشت فلز و طرفین پنل بازشو با قفل می باشد.

Rack27U

خرید رک پایا سیستم

رک ایستاده ۴۲ یونیت پایا سیستم دارای استاندارد ۱۹ اینچی، یک عدد فن، دارای پایه ثابت درب جلو فریم شیشه ای قفل ضامن چرخشی، سه پنل در طرفین قفل سوئیچی و دارای دو جفت داکت آداپتور عمودی به ارتفاع با قبلیت حرکت کشویی می باشد.

Rack27U

بهترین قیمت رک شبکه

تمام تلاش مدار کالا این بوده است که رک شبکه را با بهترین قیمت به مصرف کننده نهایی برساند برای دریافت مشاوره در انتخاب رک شبکه می توانید با پشتیبانی مدار کالا تماس گرفته و از تخفیفات نیز بهره مند شوید.

این مقاله چه مقدار به شما کمک کرد

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *