دوربین مداربسته

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته

انتقال تصویر در دوربین های مداربسته یکی از مزیت های مهم در دوربین های مداربسته می باشد، که بیشتر کاربران آن دوست دارند پس از نصب دوربین، تصاویر دوربین مداربسته را خارج از محل نصب مشاهده نمایند، این کار توسط اینترنت انجام میشود، انتقال تصویر بروی گوشی موبایل، تبلت و یا لپ تاپ باعث می شود کاربران با توجه به دور بودن از محل نصب دوربین بتوانند موقعیت منزل و یا محل کار خود را بررسی نمایند، به همین دلیل یکی از درخواست های مهم مشتریان دوربین مداربسته انتقال تصویر بر بستر اینترنت می باشند تا بتوانند از هر نقطه ای بر روی کره زمین تصاویر دوربین های مداربسته خود را مشاهده نمایند، بدین صورت که با نصب یک نرم افزار انتقال تصویر دستگاه DVR یا NVR روی گوشی موبایل اندروید یا ios خود می‌توانید از راه دور بر محیط نظارت کامل داشته باشید. لازم به ‌ذکر است جهت انتقال تصاویر باید دستگاه DVR یا NVR نیز به اینترنت متصل باشد.

هر برندی برای انتقال تصویر نرم افزار خاص خود را دارد، همچنین بعضی از برندهای موجود در بازار می توانند چندین برند مختلف را پشتیبانی نمایند.

در این مقاله قصد داریم به انواع مختلف راه اندازی انتقال تصویر دوربین مداربسته بپردازیم.

دو روش اصلی انتقال تصویر در دوربین مداربسته وجود دارد:

  • انتقال تصویر دوربین مداربسته با روش P2P یا اتصال ابری
  • انتقال تصویر دوربین مداربسته با روش IP Static

P2P-DVR&NVR

P2P چیست ؟

P2P یا اتصال ابری یک روش جدید برای دستگاه های NVR  یا DVR است،  با این قابلیت تلفن های هوشمند و لپ تاپ های با برنامه های دوربین مداربسته ارتباط برقرار می کنند. برخلاف ارسال پورت ، نیازی به باز شدن هیچ پورتی نیست DVR ها و NVR های فناوری ۲M دارای شماره مخصوصی هستند که در دستگاه متصل شده و به برنامه تلفن متصل می شود. قبل از اینکه بتوانید دوربین ها را از راه دور مشاهده کنید ، باید اتصال P2P را فعال کرده و کد مخصوص سیستم نظارتی خود را یادداشت یا اسکن کنید. پس از فعال کردن P2P ، DVR یا NVR اولین اتصال را با سرور که در cloud amazon یا پلت فرم مشابه اجرا می شود ایجاد می کند. پس از آن ، سیستم دوربین امنیتی شما دسترسی از راه دور خواهد داشت. این اتصال ، بسته به سرور ابری ، می تواند چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد DVR ها و NVR های ما معمولاً در عرض چند ثانیه ارتباط برقرار می کنند.

P2P-DVR&NVR

 

پس از اینکه تنظیمات شبکه دستگاه DVR یا NVR خود را انجام دادید، به تب P2P رفته و تیک P2P را فعال میکنید، در این صفحه ۲ کد QRCode را مشاهده میکنید یکی برای کامپیوتر می باشد و دیگری برای گوشی موبایل می باشد، یادتان باشد هر نوع تغییری در تب شبکه دستگاه انجام میدهید صفحه P2P کد جدیدی را Generate می نماید که شما باید مجدد این کد را اسکن نمایید.

 

P2P-DVR&NVR

 

بعد از اینکه به بخش QRCode دستگاه وارید شدید و فعال نمودید، حالا نرم افزار مخصوص دستگاه NVR یا DVR را برای گوشی خود دانلود می نمایید، و از داخل نرم افزار دوربین مداربسته این کد را اسکن می نمایید، به محض اسکن شدن این کد انتقال تصویر دوربین مداربسته تکمیل شده و میتوانید تصاویر دوربین مداربسته خود را از هر موقعیت جغرافیایی مشاهده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + پنج =